Election

2019 National Election


Results from CSI’s 2019 National Election are in!

The 2019 national election has concluded and the following members are elected to serve on the CSI Board of Directors, with terms beginning July 1, 2019. If you'd like to read more about the newly elected members of the Board, please click on the links below to see their candidate profiles.

Secretary - Jori Smith, CSI, CDT

Directors from Regions

Great Lakes - Jack Morgan, FCSI, CCS, CCCA
Middle Atlantic - Lee Ann Slattery CSI, CCPR, CDT
North Central - Andrea Zawodny, CSI, CCS
Southwest - Michael Young, FCSI, CCCA

Members of the CSI Board of Directors for the FY2020 fiscal year (July 1, 2019 through June 30, 2020) are:
Ellen Kay Crews, FCSI, CCS, CCCA
Board Chair
Term Ending June 2020
Marvin Kemp, FCSI, CDT
Chair-elect
Term Ending June 2022
William Hayward, CSI, CCCA
Treasurer
Term Ending June 2020
Jori Smith, CSI, CDT
Secretary
Term Ending June 2021
Cherise Lakeside, CSI, CDT
Director-at-Large
Term Ending June 2020
Jonnie Cox, FCSI
Director-at-Large 
Term Ending June 2021
Andrea Zawodny, CSI, CCS
Director from the North Central Region
Term Ending June 2022
Arthur Featherstonhaugh IV, CSI, CDT
Director from the Northeast Region 
Term Ending June 2020
Gene Fosheim, FCSI
Director from the Northwest Region 
Term Ending June 2020
Jack Morgan, FCSI, CCS, CCCA
Director from the Great Lakes Region
Term Ending June 2022
Michael Young, FCSI, CCCA
Director from the Southwest Region
Term Ending June 2022
Kirby Davis, CSI
Director from the South Central Region
Term Ending June 2020
Mitch Lawrence, CSI CCS, CCCA
Director from the West Region 
Term Ending June 2021
T.J. Gottwalt, FCSI, CCPR
Director from the Southeast Region
Term Ending June 2021
William Sundquist, CSI
Director from the Gulf States Region
Term Ending June 2021
Lee Ann M. Slattery, CDT, CCPR
Director from the Middle Atlantic Region
Term Ending June 2022

To learn more about the work and responsibilities of the CSI Board of Directors, see the CSI Board Governing Policies.